GAÜN OĞUZELİ MYO ÖĞRENCİLERİ GAZİANTEP SERBEST BÖLGEYE TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ


Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı Öğrencileri Öğr. Gör. Şeyma GÜL organizatörlüğünde Gaziantep Serbest Bölge’ye teknik gezi düzenledi. 

Öğr. Gör. Yaşar EDE’nin de katılımı ile Lojistik Programı öğrencilerine Türkiye’nin en önemli Serbest Bölgelerinden biri olan Gaziantep Serbest Bölge’ye teknik gezi düzenlendi. Gaziantep Serbest Bölge Müdürü Mehmet Yusuf ÖZTÜRK tarafından karşılanan öğrenciler Lojistik sektöründe önemli yeri olan depoların işleyişi hakkında bilgi vererek, çalışma hayatında ilerlemenin gençlerin kendi elinde olduğunun önemini vurguladı.
 Öğr. Gör. Şeyma GÜL Oğuzeli Meslek Yüksekokulumuzda geçen yıl uygulanmaya başlayan ve Türkiye’de ilk ve tek olan İntorn programı hakkında bilgiler vererek, öğrencilerimize sadece teorik eğitim vermeyerek ayrıca İntorn programı ile pratik eğitimde verildiğini belirtti. İntörn programı ile öğrencilerimizin çalışma hayatına erken başlayarak mezuniyet sonrası hayata diğer mezunlara göre önde başladığını söyledi. Öğr. Gör. Yaşar Ede, Öğrencilere sadece akademik bilgi vermediklerini ve öğrencileri ayrıca hayata hazırladıklarını belirterek, Serbest Bölge Müdürü Mehmet Yusuf ÖZTÜRK’e gezideki sıcak tavırları ve ilgilerinden dolayı teşekkür etti.