OĞUZELİ MYO ÖĞRENCİLERİ “KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ PANELİNE” KATILDI


Gaziantep Üniversitesi Oğuzeli MYO Muhasebe, İşletme, İş Güvenliği, Lojistik programı öğrencileri öğretim elemanları, Yrd. Doç. Dr. Aslı Özpolat, Öğr. Gör. Derya Çevik Taşdemir, Günbala Güven, Filiz Çayırağası koordinatörlüğünde GAÜN AKM’de Dünya emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen Kadın Girişimciliği Paneline katıldılar.

Kadın Girişimciliği Paneli’nin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, kadınların bazen tarihe yön veren, bazen de tarihin akışını değiştirenler olduğuna işaret ederken, “Ama, bu pek bilinmiyor. Peki sorun ne? Tarihi erkekler yazıyor çünkü. Erkekler yazdıkları için kendilerine pozitif ayrımcılık yapıyorlar” değerlendirmesi yaptı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise konuşmasında, kendi yaşamından örnekler vererek kadınların istediği her şeyi başarabileceğine işaret etti. Bilgi ve teknoloji çağının yaşandığı günümüzde, kadın potansiyelinin kalkınmanın bir parçası yapılmasının gerekliliğini vurgulayan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer bunu yapamazsak hiçbir hedefe ulaşamayız. Dünyanın onuncu ekonomisi olamayız. Toplumun yarısını, toplumun yarısının gücünü mutlaka nasıl geçmişte kullanıldıysa sizden aldığımız gücü kalkınmanın bir parçası yapmak durumundayız. Kadınlarımız, sizler şunu bilin. Siz isterseniz, ulaşamayacağınız hedef yoktur. Bakanlığım döneminde başta kadına şiddet, çocuk istismarlarının önlenmesi olmak üzere birçok önemli konuda yasa çıkaran bir kardeşiniz olarak kadınlarımıza elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğim.”

Konuşmaların ardından Fatma Şahin ve Rektör Gür, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi arasında ‘Toplumsal Duyarlılık Projesi’ kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. Daha sonra Şahin ve Gür, katılımcılara 8 Mart Kadınlar Günü dolayısı ile kırmızı gül dağıttı