ÖZ İKİZLERDEN ÇALIŞMA HAYATI VE GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ


Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Erol Mutugu tarafından organize edilen, Öz İkizler Künefe sahipleri Hasan, Hüseyin ve Zülfikar Durmaz kardeşler tarafından ‘Çalışma Hayatı ve Girişimcilik’ semineri verildi.

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde, deneyim ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşarak hayat hikâyelerinden örnekler sunan Durmaz kardeşler, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere çalışma hayatının gerçeklerini, zorluklarını, başarıyı nasıl elde ettiklerini, yaptıkları işten zevk aldıklarını aktaran Hasan Durmaz,“1986 yılında babamızın ikiz evlatlara sahip olduğunda ‘ikizler bereketiyle gelir’ diyerek açtığı 12 masalık küçük bir tatlıcı dükkânıyla başladık bu serüvene. Yaşımız 16-17 iken İstanbul’da garsonluk yaparak ayaklarımızın üstünde durmaya başladık. Birecik’te okula gitmeden önce dükkâna uğrar öyle giderdik” diyerek, çalışma hayatına işçilik yaparak başladıklarını ifade etti.

 

 
SOSYAL MEDYA KULLANIMI İLE DAHA DA BÜYÜDÜK

İlk girişimciliklerinin ise Gaziantep’te KOSGEB kredisi ile açtıkları Öz İkizler Künefe’nin İbrahimli şubesi olduğunu belirten Hüseyin Durmaz, ilk Gaziantep’te şube açtıklarında kendileri de önlüklerini giyip tezgâha geçtiklerini söyledi. Hüseyin Durmaz, “Sosyal medyaya aktif olarak günde 10 saatten fazla vakit ayırıyoruz, yaptığımız ürünleri takipçilerimizle paylaşıyoruz. Müşterilerimize yaptığımız yeni ürünleri tanıtıyoruz ve indirimlerimizi bildiriyoruz. Son 3 yıldır aktif sosyal medya kullanımı ile daha da büyüdük. Çalışanlarımızla birlikte gece saat 3’lere kadar hizmet vermeye çalışıyoruz. İşimizi bitirdiğimizde ise çalışanlarımızla birlikte aynı evde dinleniyoruz Onları kendimizden ayırmıyoruz, biz nasıl yaşıyorsak onlarında öyle yaşamasını istiyoruz. Değerimizi arttıran bize değer katan insanların bizim için önemini kelimelerle anlatmak az gelir. Yanımızda 10 yılı aşkın süredir birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız var” şeklinde çalışanlarına övgü dolu ifadeler kullandılar.

ÖZ İKİZLERDEN TATLI İKRAMI
Seminerin sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Zülfikar Durmaz, “Bizim gittiğimiz yerde kendimizi rahat hissetmemiz için tatlı kokusunu almamız gerek” diyerek okulda künefe pişirip tüm öğrencilere ikramda bulundu. Seminerdeki katkılarından dolayı Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karahan Öz İkizler Künefe ailesine teşekkür etti.