OĞUZELİ MYO ÖĞRENCİLERİNDEN EKOLOJİK BİNAYA ZİYARET


 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından Öğretim Görevlisi Yasin Eroğlu koordinesinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Ekolojik binası ziyaret edildi.

Ziyarette; öğrencilere çevre kirliliği, küresel ısınma, yenilebilir enerji kaynakları, ekolojik dengenin bozulması konularında konferans verilerek belgesel izletildiğini belirten Öğr. Gör. Eroğlu, konferans sonrasında görevliler tarafından ekolojik bina gezdirilerek bina hakkında bilgi verildiğini söyledi.

Çevre kirliliğinin sadece toplumumuzu değil bütün dünyayı ilgilendiren ve ciddi önlemler alınması gereken çok önemli bir konu olduğunu ifade eden Öğr. Gör. Eroğlu, “Tükenmekte olan doğal kaynaklarımızın daha bilinçli bir şekilde kullanılması gerekiyor. Bu konuda geri dönüşüme önem vermemiz gerekir. Öğrencilerimize farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Bizleri güzel bir şekilde ağırlayan ve bilgilendiren, Ekolojik bina görevlilerine ve eğitmenlerine öğrencilerim ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.