OĞUZELİ BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU


Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlen “Belediye Başkanı Öğrencilerle Buluşuyor” konferansında Oğuzeli Kaymakamı Rızvan Eroğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karahan, Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Yüksel, Oğuzeli Halk Eğitim Müdürü Erdal Yıldızhan’ın katılımları ile gerçekleştirildi.

Oğuzeli Belediye Başkanı Kılıç, öğrencilik yıllarından başlayarak öğretmenlik ve müfettişlik görevini yaptığı dönemlerden örneklerden sundu. Öğrencilere başarı için çok çalışmaları gerektiği konusunda vurgu yapan Kılıç, “Hayatta hep ileriye doğru gitmek zorundasınız. Doğru kararlara varmak bazen yanlış kararlar almaktan geçiyor. Ancak bu durum insanı karar almaktan alıkoymamalıdır. Hayatta her zaman yaptığınız işin en iyisini yapmaya çalışın. Mezun olduğunuzda hangi alanda çalışırsanız çalışın, ne yaptığınız değil nasıl yaptığınız önemli” dedi.

Oğuzeli Kaymakamı Rızvan Eroğlu ise öğrencilerimizin eski Türkiye’yi de bilmeleri gerektiğini şuan ki Türkiye ile kıyaslama yaparak farklarını görmeleri gerektiğini söyledi.

Konferansın son kısmında Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Karahan ile Belediye Başkanı Kılıç ve Kaymakam Eroğlu tarafından, öğrencilerin Oğuzeli ve Meslek Yüksekokulu hakkındaki soruları yanıtlandı. Oğuzeli Meslek Yüksekokulu ile Oğuzeli Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Bilgisayar İşletmenliği Sertifika Programında sertifika almaya hak kazanan öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Karahan; Oğuzeli Belediye Başkanı Kılıç’a, Oğuzeli Kaymakamı Eroğlu’na, Milli İrade ve Demokrasi Derneği İl Başkanı Mustafa Karacan’a plaketlerini takdim ederek programa katıldıkları için teşekkür etti. Oğuzeli Meslek Yüksekokulu halk oyunları ekibi tarafından düzenlen halk oyunları gösterisi ile program son buldu.